Recytowali aż miło!

Troje uczniów z gimnazjum w Wielichowie wzięło udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 8 kwietnia w Granowie.

Konkurs w tym roku odbył się pod hasłem: „O mowo polska …” najpiękniejsze fragmenty literatury polskiej.

Dlaczego akurat taki tytuł?

Jako organizatorzy staramy się, by tematyka konkursu odpowiadała zainteresowaniom uczniów i zarazem promowała literaturę polską. Zauważamy brak dbałości o kulturę słowa, nadużywanie zapożyczeń, wulgaryzmów, tendencję do ekonomizacji języka przez zamiłowanie młodych Polaków do stosowania skrótów. Właśnie dlatego tegoroczny konkurs nosił tytuł: „O mowo polska… – najpiękniejsze fragmenty literatury polskiej.

pisze na stronie internetowej ZSP Granowo Magdalena Kalemba-Borowczak – jedna z organizatorek.

Wielichowskie gimnazjum reprezentowało troje uczniów: Agata Frąckowiak (recytowała wiersz Zbigniewa Herberta “Chciałbym opisać”), Weronika Przybyła (wiersz Wisławy Szymborskiej “Cień”) i Kajetan Włodarczak (wiersz Konstantego Idelfonsa Gałczyńskiego “Dzika Róża”).

Przyjemnie nam zakomunikować, że Agata Frąckowiak zdobyła w swojej kategorii pierwsze miejsce.

Tego samego dnia, także w Granowie, odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Przedszkolak w świecie poezji”. Gminę Wielichowo reprezentowali przedszkolacy z Wielichowa, Śniat, Łubnicy i Wilkowa Polskiego. Wyróżnienie w grupie pięciolatków zdobyła Maja Ruta z Przedszkola “Gacek” w Śniatach.

Wyróżnieni
Reprezentanci Przedszkola “Świat Bajek” w Wielichowie
Przedszkolacy biorący udział w konkursie

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24