Rozmowa z Agnieszką Włodarczak z zespołu ZZW

Zimny Zimowy Wiatr to zespół muzyczny, w którym młodzi, energiczni ludzie czerpią radość z muzyki, żyją nią i wiążą z nią przyszłość.

Dzięki temu, że są grupą przyjaciół wspólne próby i koncerty są dla nich ogromna przyjemnością i świetną zabawą. Grają własne aranżacje piosenek swoich przyjaciół oraz piszą własne teksty i muzykę. Łączą różne style. Głównie jest to muzyka popowo-rockowa, ale czerpią też z innych “klimatów”.

Lubią zagrać mocno, ale też delikatnie i akustycznie. Zespół istnieje już ponad 2 lata. Agnieszka Włodarczak dołączyła do zespołu we wrześniu 2016 roku. Zamieniliśmy z nią kilka zdań na temat tej inicjatywy.

Działacie od dwóch lat, ale już macie pewne osiągnięcia

Mamy na swoim koncie dwie, stosunkowo świeże płyty. Pierwsza z nich, “Polska kolęda” powstała w 2016 roku. Zrobiliśmy własne aranżacje dobrze wszystkim znanych kolęd. Druga płyta ma dla nas nieco inny charakter, ponieważ nagraliśmy piosenki napisane przez naszych przyjaciół – Wojtka Tomczaka, Stanisława Tomczaka, Julię Mołdrzyk i Dominikę Stachowską.

Skąd pomysł na nagranie właśnie tych piosenek?

Podczas pierwszej próby okazało się, że niestety żadne z nas nie pisze tekstów 🙂 Ktoś rzucił hasło, aby odświeżyć “stare” piosenki i tak zrobiliśmy. Jak się okazało, był to świetny pomysł, który sprawił wiele radości nam, ale też naszym przyjaciołom. Epka miała swoją premierę 01.12.2017. Jej nazwa “Ocalić od zapomnienia” została zainspirowana jednym w utworów, który się na niej znajduje.

W jaki sposób tworzycie nagrania? Ktoś wam pomaga?

Wszystkie utwory nagraliśmy sami 🙂 Wystarczyło zorganizować trochę sprzętu, nieco pokombinować i jest!
Nic trudnego, jeśli tylko się chce. A my chcieliśmy, bardzo tego chcieliśmy. Marzeniem każdego z nas było pozostawienie czegoś po sobie, bo ta płyta będzie już z nami zawsze.

Nie zamierzacie jednak na tym poprzestać. Jak wyglądają wasze dalsze plany muzyczne?

Jakie mamy plany muzyczne? Obecnie stratujemy z kolejnymi kawałkami. Powstają już pierwsze teksty i kompozycje, tak że za jakiś czas możecie się spodziewać kolejnej płytki 🙂
W międzyczasie na pewno zagramy kilka koncertów, na które serdecznie wszystkich zapraszamy!

Studiujesz, pracujesz, spiewasz. Jak to łączysz?

Obecnie studiuję w trybie zaocznym na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na co dzień pracuję w zawodzie poniekąd związanym z moją nauką, z moimi planami na przyszłość. Zainteresowanie muzyką mam chyba w genach 🙂 Nie da się ukryć, że mam muzyczną rodzinę.

Znajdziecie w niej wokalistów, ale też instrumentalistów: klawisze, gitara, trąbka.. czego tylko sobie zażyczę. Od dziecka muzyka była w moim życiu, była jego ważną i nieodłączną częścią i do dzisiaj tak jest. Tym bardziej cieszę się, że mogę być częścią ZZW.

Trzeba zauważyć, że pracując, studiując i będąc w zespole, tego wolnego czasu ma się naprawdę niewiele. Jednak każdą wolną chwilę staram się spędzać ze swoimi przyjaciółmi. Szczerze mówiąc – nie ma dnia, abym nie zobaczyła się z nimi nawet na moment. Zawsze znajdzie się dla nich chwilka 🙂

Dziękujemy i życzymy owocnej twórczości i stale powiększającej się oddanej publiczności.

Agnieszka Włodarczak – zamieszkała w Wielichowie pochodzi z domu, w którym muzyka była zawsze obecna. Dla niej samej muzyka jest ogromną pasją, częścią jej samej. Bez niej nie wyobraża sobie swojego życia. Poprzez śpiew może uzewnętrzniać swoje najgłębsze emocje i uczucia, wyrazić to co czuje – wyrazić przede wszystkim samą siebie. Prywatnie studentka  stosunków międzynarodowych. Uwielbia dobrą kuchnię.

Zimny Zimowy Wiatr to polski zespół, który powstał w listopadzie 2015 r. z inicjatywy Patryka Tomaszewskiego. Grają własne aranżacje piosenek swoich przyjaciół oraz piszą własne teksty i muzykę. Twórczość ZZW jest efektem połączenia różnych stylów, czego rezultatem jest muzyka popowa z domieszką elementów charakterystycznych dla innych gatunków muzycznych. Potrafią zagrać mocno i konkretnie oraz delikatnie i akustycznie. Zespół jest złożony z grupy przyjaciół, dla których muzyka to nie tylko pasja, ale także rzeczywistość dnia codziennego. Dla niektórych jest ona życiowym sensem. Pragną dzielić się z Wami twórczością oraz sprawić, by muzyka stała się również częścią Waszego życia!

W listopadzie 2016 r. wydali „Polską Kolędę”. Jest to płyta CD z kilkoma rozpoznawalnymi w naszym kraju kolędami.

Na płycie  “Ocalić od Zapomnienia” znajdują się kompozycje Wojciecha Tomczaka oraz Stanisława Tomczaka, do których teksty napisały Julia Mołdrzyk oraz Dominika Stachowska. Na płycie znajduję się sześć piosenek, do których muzyka i forma została w większości zaaranżowana przez członków zespołu Zimny Zimowy Wiatr. Udział w nagraniu wzięli:

Agnieszka Włodarczak – wokal,
Karolina Walkowiak – puzon,
Elwira Tomaszewska – trąbka,
Orfeusz Jaszyk – trąbka,
Jakub Stopa – klawisze,
Piotr Woźniak – bas,
Patryk Tomaszewski – perkusja.

 

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24