Rozmowa z modelem Erykiem Szymańskim

Eryk Szymański, dwudziestoletni model ze Śniat, który od kilku lat podróżuje po całym świecie kolejny raz opowiada nam o swojej pracy, o tym jak mu się żyje z dala od ojczyzny.

Pisaliśmy o Tobie w lutym 2015, wtedy podawaliśmy informację, że Twoja agencja negocjuje kontrakty w Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles, zatem pierwsze pytanie, gdzie od 2015 roku byłeś, co się z Tobą działo? Dla jakiej agencji teraz pracujesz?

Nadal należę do agencji Embassy Models z Warszawy. Od 2015 roku mega dużo zmieniło się w moim życiu! Spędziłem łącznie więcej niż rok w Chinach – Shanghaj! Zawsze czuję się tam jak w domu! To samo mieszkanie, z miesiąca na miesiąc więcej znajomych, ulubionych miejsc! Praktycznie nie miałem czasu myśleć podczas pobytu tam o domu! Zajęty 24/7, praca, castingi, spotkania, czasem troszkę imprezowania! Zawsze będę miło wspominał ten czas, nawet bardzo tęsknię!

Odwiedziłem też Londyn, Mediolan i Paryż – to taki standardowy grafik co pół roku! To wtedy odbywają sie Fashion Weeki ( tygodnie mody). Zawsze z radością wracam do Europy po długich miesiącach pobytu w Azji!

W styczniu tego roku finalnie udało się dopiąć wszystkie szczegóły i jak to się mówi na “wariackich papierach” poleciałem do NYC – miasta marzeń – myślę, że chyba każdego! Sam nie wiem jak to zrobiłem, praktycznie wizę wyrobiłem w 3 dni, a paszport z ambasady odebrałem na 2,5h przed lotem! Teraz się z tego śmieję wraz z moim agentem Robertem, ale wtedy nie było tak miło, tyle stresu jeszcze chyba nigdy w swoim życiu nie przeżyłem! Łącznie pracowałem dla wielu firm, pracując przy sesjach katalogowych, lookbookowych po pokazy, prezentacje między innymi takich projektantów jak Canali w Mediolanie ( dwukrotnie ) – jedna z najlepszych włoskich Marek – osobiście uwielbiam! Był tez Miguel Vieira, Daniel w. Fletcher, Casely-Hayford oraz Maiden Noir. Podpisałem też czasowy kontrakt z marka C&A! To była przyjemność pracować przez dłuższy czas z tą marką nad zdjęciami na stronę oraz drukowanych do sklepów w całych Chinach! Nie ma dla mnie lepszego widoku niż ja na drukowanym zdjęciu w sklepie! Hahahha aż twarz się uśmiecha!

Czasem zmęczenie daje się we znaki, dlatego w tym roku wybrałem się już bardziej turystycznie na wakacje do Tajlandii! Przepiękne miejsce, niesamowite widoki, jedzenie, z dala od internetu, telefonu! Tego czasem mi potrzeba, a tajski masaż …!!! Każdemu polecam! Był też czas na 4 dni w Japonii, zostałem zaproszony do kampanii jednej z azjatyckich marek – to tam robiliśmy zdjęcia!

Podsumowując ostatnie dwa lata mojego życia zdecydowanie więcej czasu spędziłem za granicą niż w Polsce! Staram się korzystać z życia garściami, mało kiedy odmawiam jakichś wyjazdów, a raczej przeciwnie! Jeśli jestem w domu dłużej niż 3-4 tyg ( z wyjątkami ) to się denerwuję, i “dręczę” mojego agenta telefonami kilka razy dziennie Hahaha.
Cały czas jestem w kontakcie z rodziną i znajomymi, także wiedzą co u mnie się dzieje! Nawet często śmiejemy się, że jestem tak bardzo aktywny na instagramie, fb, snapchat, że wiedzą co jem, co piję i gdzie jestem Hahaha .

Które z odwiedzonych na świecie miejsc Ci się spodobało i dlaczego? Czy w którymś z nich mógłbyś zamieszkać na stałe?

Są miejsca, w których czuję się jak ryba w wodzie oraz takie, w których jest okej, ale za nimi nie przepadam!
Jeśli pytasz o to, gdzie chciałbym zamieszkać to zdecydowanie Paryż! Niezależnie czy jest tam bezpiecznie czy nie! Paryż to mój faworyt! Drugi na liście hmmm myślę, że Nowy Jork! Tam jest mix wszystkiego, kulturowy, kulinarny, ludzie są bardzo mili i sympatyczni, sprawiają, że czujesz się jak u siebie w rodzinnym domu! Czasem jednak bywa to mylne, o czym nie raz sie przekonałem! Każde z odwiedzonych miejsc ma coś w sobie. Jednak ciągle chcę więcej i więcej! Nie wyobrażam sobie teraz życia bez podróżowania i odkrywania nowych miejsc! Taki urok mojej pracy 😉

Czy przebywając za granicą śledzisz sytuację w Polsce? Czy chciałbyś coś na jej temat powiedzieć?

Hmmm temat ciężki! Od czasu zmiany władzy w Polsce – przyznaję zacząłem bardzo interesować się polityką! Nie chciałbym rozwijać tego tematu jakoś bardzo ze względu na to, że szanuję poglądy ludzi, każdy ma prawo do swoich upodobań, ale powiem jedno: jest mi strasznie przykro z powodu bezradności, niemocy jaka spotkała nasz kraj! Mam nadzieje, że zmieni się to jak najszybciej! Tak! Śledzę wszystkie informacje z kraju, kiedy mnie tutaj nie ma! Tak, wstydzę się czasem za nasz kraj, może nie kraj, a obóz władzy i mówię to z pełną odpowiedzialnością! Obawiam się o swoją przyszłość!

Spotykając się z ludźmi z innych krajów opowiadasz, że jesteś z Polski? Czy kojarzą, gdzie to jest i mają jakieś wyobrażenia?

Tak, jak najbardziej czuję się Polakiem. Większość ludzi wie, gdzie jest nasz kraj, czasem nawet zaskakują ilością wiedzy na ten temat! Znajdą się jednak tacy, którzy nie mają zielonego pojęcia, gdzie jesteśmy na mapie, czy to daleko czy nie. Wtedy przybliżam im temat Polski! Troszkę historii i ogólnych informacji nie zaszkodzi, od tych politycznych po inne. Niektórzy nawet odwiedzili nasz kraj, mówią że mamy pyszne jedzenie! Ostatnio znajoma z Chin była tutaj w czasie zimy- nie wspomina dobrze naszych zmian pogody i mrozów hahahhaha.

Gdzie wybierasz się w najbliższym czasie?

Jak sama wiesz ostatnio jestem w rozjazdach – tak nawet w Polsce! Nigdy wystarczająco podróży! Pamiętajcie Bahahha. Nie mogliśmy spotkać się w rzeczywistości, to odpowiadam na pytania w pociągu z Sopotu do Warszawy! Właśnie jadę odebrać swój paszport z ambasady Japonii! Tak, mega się cieszę, bo w poniedziałek wylatuję do Tokyo!!!! Jestem mega podekscytowany, ale jednak czasem czuję, że będę tęsknił za polskim powietrzem, przestrzenią, znajomymi, rodziną i domem! Przede wszystkim domem i przepysznymi fit obiadami mojej mamy 🙂 Tokio to jedno z największych miast świata, o ile nie największe! W kolejnych miesiącach hmmm kto wie! Podejrzewam, że do kraju wrócę na Święta Bożego Narodzenia! Nie wyobrażam sobie spędzenia ich za granicą!

Zdałeś maturę, czy masz jakieś plany odnośnie dalszej nauki?

Ojej! Kiedy to było….Już wtedy w liceum, opuszczałem dużo zajęć przez moje wyjazdy, było ciężko! Ale udało się, nadrobiłem materiał i zdałem maturę, z dobrym wynikiem, z którego jestem zadowolony! Na dzień dzisiejszy nie planuję pójść na studia! Całkowicie poświęcam się pracy, korzystając z wieku i urody, bo nie oszukujmy się, że w wieku 30-40 lat pracować jako model nie będę. Na studia zawsze mogę się zapisać, choć mam już jakieś drobne plany związane z przyszłością 😉

Trzymajcie kciuki, bo przyznaję, że czasem naprawdę bywa ciężko i stresująco! Z mojej pracy, tak bo modeling to praca (chciałbym to wyraźnie podkreślić, ja wiem, że niektórym się wydaje, że to bezstresowe życie, super podróże, świat itd. , ale nie zawsze bywa tak słodko!) czerpię dużo radości! Mam poczucie, że w danej chwili jestem na odpowiednim miejscu, cieszę się, że życie dało mi taką szansę!

Zapraszam Was serdecznie na mojego instagrama @eryk_szymanski – jak wspominałem jestem tam bardzo aktywny :)))
Dziękuje za rozmowę i do usłyszenia!

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24