Roznoszą koperty życia

Na terenie gminy Wielichowo rozpoczęła się akcja „Koperta życia”. Uczniowie klas siódmych  odwiedzają osoby starsze, samotne, chore, roznosząc im koperty życia.

Są to koperty zawierające formularz z danymi osobowymi, krótkim opisem historii choroby, listą zażywanych leków, kontaktem do najbliższych członków rodziny, czyli informacjami niezbędnymi podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego w trakcie udzielania pomocy medycznej.

Idea nie jest nowa, ale po rozmowie z ratownikami medycznymi z wielichowskiej stacji pogotowia wiemy, że na terenie naszego powiatu do tej pory nie organizowano takiej akcji. Ratownicy pozytywnie zareagowali na nasz pomysł i polecili przekazywać odwiedzanym osobom, aby kopertę przechowywać na lodówce lub w lodówce oznakowanej naklejką. Naklejkę dołączamy do koperty i formularza.

-mówi Joanna Wróbel-Szała opiekunka projektu ze Szkoły Podstawowej w Wielichowie

Doświadczenia zebrane podczas pierwszych odwiedzin u starszych, samotnych, często schorowanych osób pokazały nam, że odczuwają oni dużą potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem. Chciałabym w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą akcję za okazaną życzliwość.

-dodaje

Koperta życia jest pomocą dla służb medycznych w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, zasłabnięcia czy innego niedomagania organizmu. Informacje w niej zawarte mogą im pomóc w usprawnieniu akcji ratunkowej.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24