Siedem bramek w meczu Pieczarki Wielichowo

W niedzielę 15 września o godzinie 13:00 na stadionie w Wielichowie Pieczarka Wielichowo podejmowała zespół Znicza Obra w ramach rozgrywek A Klasy grupy 1.

Przed niedzielną, piątą kolejką wielichowscy piłkarze mieli na swoim koncie 6 punktów (dwa zwycięstwa i dwie porażki), natomiast piłkarze Znicza po czterech kolejkach zgromadzili 3 punkty (jedno zwycięstwo i trzy porażki).

Znakomicie mecz rozpoczęli gospodarze, kiedy w drugiej minucie spotkania Damian Włodarczak strzałem z narożnika pola karnego pokonuje bramkarza gości i jest 1:0 dla Pieczarki. Radość z prowadzenia trwała zaledwie 4 minuty, bo w szóstej minucie goście wyrównują po strzale Bartosza Rybickiego. Kolejna sytuacja dla Znicza jest w dziesiątej minucie, gdy ponownie Bartosz Rybicki mija bez problemu bramkarza Pieczarki Paszkowskiego i kiedy wydawało się, że piłka wyląduje w bramce ofiarny wślizg Roberta Misiornego ratuje Pieczarkę przed utratą drugiego gola. Kolejne minuty to w większości gra w środkowej strefie i dużo błędów w grze obu zespołów. Bardzo dużo pracy obrońcy Pieczarki mają z Bartoszem Rybickim, który w 40. minucie po raz drugi wpisuje się na listę strzelców i Znicz wychodzi na prowadzenie 2:1. Tym razem zawodnicy Znicza nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia, ponieważ w 42. minucie po faulu na zawodniku Pieczarki w polu karnym Znicza, sędzia dyktuje rzut karny. Na bramkę zamienia go Adam Hofman. Wynik 2:2 utrzymuje się do końca pierwszej połowy.

W drugą połowę lepiej „weszli” goście, którzy sześć minut po wznowieniu strzelają swojego trzeciego gola i wychodzą na prowadzenie. Prowadzenie gości, ponownie nie trwało długo, bo w 59. minucie Damian Włodarczak skutecznie blokował piłkę, utrudniając interwencję bramkarską, która wtoczyła się do bramki i trzeci gol stał się faktem. Kibice zgromadzeni na trybunach zobaczyli już sześć bramek, ale gra obu zespołów wskazywała, że żadnego z nich remis nie zadowala, a gra o korzystny rezultat dla jednego z zespołów będzie trwać do ostatniego gwizdka. W 86. minucie Bartosz Rybicki ponownie znajduje się w dogodnej sytuacji i jej nie marnuje, pewnie pokonując Wojtka Paszkowskiego, co daje prowadzenie Zniczowi 4:3. Do gwizdka kończącego spotkanie wynik nie uległ zmianie i Pieczarka przegrywa na własnym stadionie.