Śpiewając włączyli się w obchody stulecia odzyskania niepodległości

Trzysta szkół z całej Polski zakwalifikowało się do organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu”. Wśród nich znalazła się również Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Wielichowie.

W poniedziałek, 17 września uczniowie wzięli udział w przesłuchaniach. Zadanie konkursowe polegało na wspólnym wykonaniu, przez co najmniej połowę uczniów szkoły, hymnu państwowego oraz dwóch, wybranych z listy, pieśni hymnicznych. Dzieci i młodzież wielichowskiej szkoły zaśpiewały „Rotę” oraz „Marsz Polonia”.

Przybyłe jury dokonało rejestracji dźwięku i obrazu, a teraz oceni występ. Szkoły, które osiągną najwyższą punktację (po pięć z każdego województwa) przejdą do etapu drugiego wyłaniającego laureatów.

Celem konkursu jest m.in. włączenie społeczności lokalnych w ogólnopolskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zgodnie z regulaminem uczniowie zaśpiewali a capella i dali z siebie wszystko. Teraz trzymamy kciuki za werdykt. Ogłoszenie wyników nastąpi do 20 listopada.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24