SPOTKANIA KURATORSKIE – MAGIEL – Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie

W środę 9 listopada b.r. w ramach “Spotkań kuratorskich” odwiedziły galerię Magiel – obejrzały wystawę “Fallen” Igora Mikody – dzieci i młodzież – klasa 4a oraz 6b Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Wielichowie, jak również grupa “Smerfy” z Przedszkola “Świat Bajek” w Wielichowie wraz z opiekunami.

Wszystkim młodym pasjonatom sztuki przedstawiono idee, które towarzyszyły twórcy przy kreacji jego prac, jak również kurator wystawy zreferował zaprezentowane prace w kontekście dyscyplin takich jak: rysunek, malarstwo, rzeźba.

Tematem przewodnim była dyscyplina rysunku, która stanowi – w pracach autora wystawy – podstawę do tworzenia swoich realizacji, co pozwoliło na uwidocznienie młodym ludziom zasadności systematyczności ćwiczeń z tej dyscypliny i jej ważnej roli w kreacji artystycznej.

Klasa 6b podsumowując swoje wcześniejsze zajęcia w szkole – mogła bezpośrednio dotknąć – doświadczyć kontaktu z technikami realizacyjnymi w rzeźbie takimi jak: odlew z brązu – metalu szlachetnego, tworzywa sztucznego – poliestru czy też odlewu z jednego z podstawowych materiałów rzeźbiarskich jakim jest gips. Zaskoczeniem dla wszystkich była patyna zastosowana przez Igora Mikodę w jednej z prac wykonanych w gipsie dentystycznym, która dawała skrajne skojarzenia z materiałem, z którego wykonane jest popiersie – ceramiki czy też kamienia… Była to bardzo aktywna środa dla Magla 🙂 Dziękuję dzieciom, młodzieży i opiekunom za przybycie i do zobaczenia 🙂

via GIPHY

“SPOTKANIA KURATORSKIE W GALERII MAGIEL”  – stanowią jeden z głównych celów działalności galerii, zachęcamy więc okoliczne szkoły z sąsiednich gmin i miast do odwiedzin, nowo powstałego miejsca kultury na mapie Miasta Wielichowo. Spotkania kuratorskie odbywają się w każdą środę w godzinach od 10:00 – 14:30 w trakcie aktualnej wystawy. Kurator galerii Magiel – kontakt – Dawid Szafrański, tel. 502 644 768, istnieje też możliwość zapisów drogą mailową – [email protected]  . Serdecznie zapraszam.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24