Spotkanie mieszkańców Wielichowa

12 października 2016 r. o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Wielichowie odbyło się spotkanie mieszkańców miasta.

W zebraniu zorganizowanym z inicjatywy Rady Osiedla Miasta Wielichowa uczestniczyło 26 osób.

W gronie uczestników była obecna m.in. Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska, dzięki czemu zainteresowani mieli okazję otrzymać informacje na temat nurtujących ich spraw i problemów z „pierwszej ręki”.

Oprócz tradycyjnie poruszanych tematów dróg, chodników, estetyki miasta czy bezpieczeństwa mieszkańcy poruszali także problemy związane z odpowiedzialnością społeczną, a raczej przejawami jej braku.

Chodzi, m.in. o kierowców, którzy jeżdżą w sposób ryzykowny i niebezpieczny dla innych, mieszkańców, palących w piecach „czym popadnie” narażających tym samym siebie i innych na poważne choroby związane z zanieczyszczeniem środowiska, właścicieli czworonogów, którzy nie poczuwają się do obowiązku sprzątania po nich itd.

Jednym z poruszonych tematów była kwestia budynku dawnej wytwórni kilimów przy ul. Grodziskiej, który grozi zawaleniem. Mimo nakazu rozbiórki budynek ten w dalszym ciągu zagraża ludziom w jego otoczeniu, gdyż nie ma nikogo, kto gotów byłby ponieść koszty jego rozbiórki.

Przed spotkaniem mieszkańców odbyło się zebranie Rady Osiedla Miasta Wielichowa, która podjęła uchwałę intencyjną dotyczącą wprowadzenia na terenie gminy Wielichowo budżetu obywatelskiego. Jest to część budżetu gminy, o której przeznaczeniu decydują sami mieszkańcy w drodze głosowania. Może być źródłem ciekawych inicjatyw i społecznego zaangażowania.

Burmistrz poparła tę ideę, jednak do wprowadzenia jej w życie potrzebna jest uchwała Rady Miejskiej.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24