Środki na budowę ul. Kutrzeby przyznane

Budowa dróg – ul. Generała Tadeusza Kutrzeby i odc. ul. Nowej w Wielichowie, o łącznej długości 670 m, znalazła się na liście podstawowej inwestycji przewidzianych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Przyznane dofinansowanie wyniesie 1 287 753 zł. Cała inwestycja wyceniona jest na 2 575 506. Gmina zadeklarowała we wniosku pokrycie 50% kosztów. Wskazany okres realizacji – przełom roku 2019/2020 (listopad-styczeń). Jest to efekt rozstrzygnięcia naboru wniosków o dofinansowanie prowadzonego w marcu 2019 roku. Listę rekomendowanych zadań zatwierdził premier Morawiecki.

W związku z przyznanym dofinansowaniem na 10 września 2019 r. zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Radni podjęli na niej uchwały umożliwiające zapewnienie części finansowania inwestycji z budżetu gminy. Gmina przeznaczy na zadanie w latach 2019-2020 prawie 1,4 mln zł. Jest to kwota wyższa niż zadeklarowana we wniosku, ponieważ niezbędne są jeszcze pewne prace, które nie wchodzą w zakres projektu.

Budowa obejmie całą ul. Kutrzeby od Rakoniewickiej do ul. Pocztowej, a pojawiająca się w nazwie zadania ul. Nowa dotyczy okolic projektowanego ronda na skrzyżowaniu ul. Krótkiej, Nowej, Kutrzeby i Borek.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *