Stylizowane latarnie oświetlą wyremontowaną ul. Ratuszową

Gmina Wielichowo zainwestowała w wykonanie ulicy Ratuszowej. Nowa nawierzchnia i stylizowane lampy z tworzywa sztucznego złagodziły brzydotę tego zakątka w centrum miasta, ale do tego, aby stał się jego reprezentacyjną częścią wciąż jeszcze daleka droga.

Przylegający do Urzędu Miejskiego budynek przy ul. Ratuszowej straszy od wielu lat. Gminna Spółdzielnia sprzedała go prywatnemu inwestorowi, który miał plany zrobienia tam domu pogodnej starości. Z planów nic nie wyszło. Budynek jak stał, tak stoi. Od dłuższego czasu wisi na nim baner, że ponownie jest do sprzedania.

Teraz gmina wykonała nawierzchnię całej ul. Ratuszowej – od Lipowej do Rynku. Łącznie 111 metrów. Inwestycję wykonała miejscowa spółka komunalna. Dodatkowo przebudowano dwa parkingi o łącznej liczbie 9 miejsc parkingowych i wykonano chodnik. Koszt prac wykonanych przez ZGKiM to nieco ponad 150 tys. zł. Dodatkowo, przy okazji tej inwestycji, zainstalowano cztery lampy przy ul. Ratuszowej i trzy lampy na Rynku, które kosztowały 85 tys. zł brutto. Ul. Ratuszowa jest drogą jednokierunkową od Lipowej do Rynku.

Gmina już przymierza się do przebudowy wraz z termomodernizacją budynku ratusza w Wielichowie. Właśnie trwa postępowanie przetargowe. Być może w roku 590-lecia nadania Wielichowu praw miejskich jakość miejskiej tkanki ulegnie dzięki tej inwestycji dalszej poprawie.

Tam, gdzie gmina ma wpływ – widać efekty. Są ławki, nowe nasadzenia drzew czy kwietniki. Problemy pojawiają się tam, gdzie nie może wpłynąć na prywatnych właścicieli nieruchomości, jak choćby w wymienionym wcześniej przypadku budynku przy ul Ratuszowej czy też grożącym zawaleniem budynku przy ul. Grodziskiej.

2019-08-21

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *