Sukces Natalii

Natalia Malcherek, uczennica klasy III c gimnazjum w Wielichowie, znalazła się w gronie 267 najzdolniejszych uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Natalia zdobyła tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. W piątek, 5 kwietnia, na uroczystości w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu pani Elżbieta Leszczyńska Wielkopolski Kurator Oświaty wręczyła Natalii zaświadczenie potwierdzające zdobycie tytułu laureata.

Droga do tego sukcesu nie była łatwa. Konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Każdy wymagał przeczytania wskazanych lektur, analizy utworów poetyckich, piosenek, recenzji filmów. Rozprawka na temat: „No a dla tych co za dnia pod prąd bezsenna noc, nocna myśli gonitwa” przyniosła upragniony cel. Aby docenić sukces Natalii dodać należy, że tylko 21 gimnazjalistów z terenu województwa wielkopolskiego zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, dziewięcioro zdobyło tytuł laureata.

Wysiłek Natalii został doceniony, bowiem laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim ma przywileje. Otrzymuje z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną.  Na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu laureata jest zwolniony z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego.  Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z danej części najwyższego wyniku.  Jest przyjmowany w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadgimnazjalnej.

Natalii gratulujemy sukcesu i  życzymy, aby nauka była dla Niej nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą cel. Niech sukces Natalii będzie inspiracją i motywacją dla innych uczniów do sięgania po najwyższe laury.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24