Święto latawca w Wielichowie

W niedzielę 6 października o godzinie 14.00 na stadion w Wielichowie przybyły dzieci wraz z rodzicami, by zaprezentować lot swojego własnoręcznie wykonanego latawca.

Na starcie zapisało się 26 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza grupa do klasy III szkoły podstawowej, a druga klasy IV – VI  szkoły podstawowej i gimnazjum. W pierwszej kategorii wzięło udział 15 dzieci, a w drugiej 11.

Komisja, w składzie: modelarz samolotów Tomasz Adamczak, pracownicy CK Jan Grześ i Danuta Szymkowiak oceniła wygląd i staranność wykonania latawca. Decydującymi o zwycięstwie były punkty za lot.

W pierwszej kategorii nagrodzono: I miejsce Hanna Szulc z Wielichowa, II miejsce Emilia Tylińska z SP Wielichowo, III miejsce Adam Szymanuszka z SP Wielichowo, a wyróżnienia otrzymali Wiktoria Polak z SP Wielichowo i Jagoda Stasik z SP Wielichowo.

W drugiej kategorii I miejsce zajął Marcin Kubacki z Gimnazjum w Wielichowie, II miejsce Dawid Smolarek z Gimnazjum w Wielichowie, III miejsce Aleksandra Gawron z SP Wielichowo. Wyróżnienia otrzymali Roksana Świtalska z SP Wielichowo, Magda Drgas z SP Wielichowo.

Wszystkie dzieci nagrodzono słodyczami.

Po konkursie latawcowym odbył się pokaz modeli latających, które poprowadził modelarz samolotów RC pan Tomasz Adamczak. Kolejną atrakcją dla przybyłych na stadion była prezentacja sprzętu i pokaz lotu motoparalotniarzy w składzie: Tomasz Frąckowiak, Roman Tasiemski i Janusz Adamczak z Poznania. W trudnych warunkach wykonano lot nad stadionem.

Dziękujemy panu modelarzowi i motoparalotniarzom za wspaniałe atrakcje, które dla nas przygotowali. – podziękowania od  organizatorów

W międzyczasie na płycie kortu odbywał się turniej warcabowy dla dzieci i młodzieży szkolnej. I miejsce zajęła Roksana Świtalska z Wielichowa, II miejsce Lidia Kowala z Łubnicy, III miejsce Dawid Kowala z Łubnicy. Po pokazach na scenie zaprezentowały się grupy cheerleaderek w tańcu nowoczesnym, które przygotowała pani Małgorzata Piasecka z Leszna. Na koniec Święta Latawca odbyła się dyskoteka.

20

Skąd ten pomysł?

Mieliśmy już dwa święta latawca w przeszłości i powracamy do tego pomysłu – powiedział Paweł Michalski z Centrum Kultury w Wielichowie. Impreza jest otwarta dla każdego ucznia szkoły podstawowej, czy gimnazjum, także spoza terenu gminy Wielichowo – poinformował.

Źródło: CK Wielichowo

Więcej zdjęć

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24