„Tato ! On mrugnął oczami” – instalacja wideo Michała Bałdygi „Vera Icon”.

Już dziś po raz ostatni wyświetlana jest instalacja wideo autorstwa Michała Bałdygi “Vera Icon”.  Zapraszamy do indywidualnego oglądu dzieła i jego przeżywania. Projekcja w dniu dzisiejszym  – 28.06.2019r.  w godzinach od 17:00 – 22:00.  

Instalacja ukazuje obraz, jako żywe oblicze Chrystusa. Ukazuje nie tylko zewnętrzną formę obrazu, lecz to co poprzez Obraz każdy Ikonograf chce przekazać. Obraz to tylko komunikator, przedmiot koncentracji, lecz ważny w kontemplacji świętego obrazu jest kontakt z Najwyższym, co czyni go żywym, dzięki czemu możemy przybliżyć się do sacrum. Praca ta poprzez koncentrację pozwala wejść w głąb istoty Ikony i kontakt z Rzeczywistym.

Instalacja wideo – „Vera Icon” – Michała Bałdygi wyświetlana była w dniu 20 czerwca 2019r.  w  Boże Ciało, oraz w dniu 27 czerwca 2019 r. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

Kuratela i aranżacja instalacji wideo Michała Bałdygi  –  kurator Galerii Magiel  – Dawid Szafrański.

Michał Bałdyga (ur. w 1980 r. w Warszawie) – polski artysta, performer, twórca instalacji. Ukończył studia na kierunku Edukacji Artystycznej w 2006 r. oraz Projektowania Graficznego w 2010 r. na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Na tej samej uczelni obronił tytuł doktora w styczniu 2015 r.

W swoich pracach balansuje na granicy pomiędzy realnym a symbolicznym działaniem. Bada stosunek własnej osoby, do zdarzeń wokół oraz do samego siebie, do problemów barier fizycznych, psychicznych i mentalnych życia. Brał udział w szeregu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Inicjator kampanii na rzecz pozytywnego postrzegania niepełnosprawności Wszyscy jesteśmy superbohaterami.

Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie 

ul. Farna 2a, 64-050 Wielichowo

kurator: Dawid Szafrański

https://www.facebook.com/GaleriaMagiel/

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *