Teatralne pszczółki w przedszkolach

W dniach 20 i 26 września w przedszkolach Gminy Wielichowo, działających na terenach wiejskich, odbyły się spektakle teatralne. Prawie setka najmłodszych mieszkańców naszej gminy miała okazję spotkać się z bliska z profesjonalnym zespołem teatralnym.

Interaktywny spektakl pt. “Pracowite pszczółki” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci zobaczyły jak wygląda kreowanie widowiska teatralnego, dotykały strojów, dyskutowały z aktorami. Były także bezpośrednim uczestnikiem spektaklu.

Tematyka spektaklu była bliska najmłodszym, a idea dbania o środowisko i promocja postaw ekologicznych niezwykle aktualna. Pokazy odbyły się w przedszkolu w Łubnicy, Wilkowie Polskim oraz Gradowicach.

Głównym celem działania było umożliwienie dostępu do działań kulturalnych miejscom z ograniczonym do nich dostępem. Realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich w Wielichowie oraz przedszkola.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu pn. Wielichowska kuźnia doznań artystycznych dofinansowywanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *