Trucicieli można zgłaszać do gminy

W Wielichowie odbyło się 29 listopada 2016 r. spotkanie, które miało na celu prezentację środowiskowych i zdrowotnych skutków spalania odpadów w domowych piecach.

Spotkanie dla mieszkańców gminy realizowane było w ramach projektu “Dobre rady na odpady – akcja informacyjno-edukacyjna wśród dzieci i dorosłych mieszkańców Gminy Wielichowo”.

Temat przedstawił Remigiusz Bisak z firmy Tönsmeier. Najkrócej rzecz ujmując: palenie odpadów prowadzi do powstawania zanieczyszczeń powietrza, które są przyczyną bardzo groźnych chorób. Mimo to, wciąż są ludzie, którzy z różnych względów lekceważą ten fakt. Trzeba ich napominać i edukować, aby przestali truć.

Obecna na spotkaniu burmistrz Honorata Kozłowska zaapelowała do zebranych, aby o przypadkach spalania odpadów informować gminę, która w asyście policji będzie mogła przeprowadzać kontrole w takich sytuacjach.

Na zakończenie spotkania rozlosowano wśród obecnych dziesięć kalendarzy na rok 2017 ilustrowanych pracami dzieci z gminy Wielichowo, które brały udział w konkursie poświęconym segregacji odpadów.

Sąsiad kopci na pół osiedla — jak żyć?

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24