Twórca Galerii Magiel w Wielichowie nominowany do tytułu „Wielkopolskiego Człowieka Kultury 2016/2017″. 2 dni do końca głosowania.

W całej Wielkopolsce działają setki, jeśli nie tysiące, artystów i animatorów życia kulturalnego wsi, miasteczek i miast. Oni w swoich dziełach i działaniach ukazują ożywczą siłę prowincji, bez której żadne centrum nie może istnieć.

Chce ich docenić TVP3 Poznań, która proponuje wzięcie udziału w Plebiscycie i zagłosowanie na „Wielkopolskiego Człowieka Kultury 2016/2017″ i „Wielkopolskie Wydarzenie Sezonu 2016/2017″. Na nominowanych i nominacje do Plebiscytu można głosować poniżej.

http://poznan.tvp.pl/34161360/ii-edycja-plebiscytu-wielkopolski-czlowiek-kultury-i-wielkopolskie-wydarzenie-sezonu

Plebiscyt jest prowadzony równolegle na antenie TVP3 Poznań i potrwa do 15. listopada 2017 r.

Jedną z osób nominowanych do tytułu WIELKOPOLSKI CZŁOWIEK KULTURY 2016/2017 jest Dawid Szafrański, artysta, wykładowca UAP, założyciel Galerii Magiel. Możemy zagłosować na niego wypełniając ankietę pod wcześniej podanym adresem. Głosowanie jest bezpłatne.

Dawid Szafrański zajmuje się rzeźbą, instalacją i video art. Współtworzy między innymi Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej. W 2016 roku otworzył Galerię Sztuki Współczesnej Magiel w Wielichowie w Powiecie Grodziskim. Przybliża mieszkańcom artystów związanych z UAP oraz regionalnych, amatorskich twórców. Prowadzi tam również szeroko zakrojony program edukacyjny dla dzieci i młodzieży.

Dawid Szafrański, ur. 1980 w Gorzowie Wielkopolskim.
Studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w latach 2001 – 2006. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych, obecnie pracuje jako Adiunkt w 7 Pracowni Rzeźby na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu /kierownik pracowni prof. Jacek Jagielski /. W 2013 zrealizował pracę doktorską pt.: „Obiekt i obraz ruchomy – wzajemne przenikanie się obszarów a przestrzeń publiczna” /promotor – prof. Jacek Jagielski, recenzenci – prof. Sławomir Brzoska, prof. Ryszard Ługowski/. Realizowane prace i działania obejmują obszar społeczno-socjologiczny oraz problematykę współczesnych mediów. Zajmuje się rzeźbą, instalacją i video art.
Kurator i aranżer wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, organizator plenerów, warsztatów, członek Brygady Pigmaliona, Komisarz Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego /2015, 2017/. Laureat Medalu Młodego Pozytywisty – 2012.
Założyciel i kurator Galerii Sztuki Współczesnej -Magiel w Wielichowie.
Obecnie mieszka i pracuje w Wielichowie i Poznaniu.

“…W realizowanych przeze mnie pracach artystycznych interesują mnie min.: relacje między rzeczywistością, w której funkcjonujemy z obiektami, przedmiotami, znakami, a światem wirtualnym w którym wysuwam na pierwszy plan obraz ruchomy i jego ewolucję. Tworzone przeze mnie obrazy, kreowane sytuacje i anektowaną przestrzeń opieram na wspólnych kontekstach rzeczywistości świata mediów i ich relacji z człowiekiem. Realizowane przeze mnie obrazy wideo są dla mnie przestrzenią godną eksploracji zestawianą z obiektami realnymi. Jednocześnie przestrzenie ruchomego obrazu w odpowiednim zestawieniu treści stają się uzupełnieniem przestrzeni ,w której są prezentowane. Granice ekranu – odtwarzanych projekcji nie ograniczają się tylko do wyznaczonych czterech linii tworzących kształt prostokąta, czy inny kształt. Wnętrze ekranu to świat, który podpowiada nam nasza wyobraźnia, oraz adaptacja języka obrazu ruchomego… “

Dawid Szafrański zajmuje się rzeźbą, instalacją i video art. Realizowane prace i działania obejmują obszar społeczno-socjologiczny oraz problematykę współczesnych mediów.

Niżej: praca Ekspert TIWI

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24