Uwolnić ludzi od tego, co zaśmieca życie

Teren szkoły w Wielichowie jest ogólnodostępny, aby chętni mogli skorzystać z placu zabaw, miasteczka ruchu drogowego czy boisk.

To rozwiązanie umożliwia także przenikanie na teren szkoły osób, które nie miały okazji ani w domu, ani w innych miejscach poznać i przyswoić zasad dobrego wychowania, kultury i zdrowego stylu życia. Istnieją tacy nieszczęśnicy, lecz to nie ich wina.

Czy to, co zostawili po sobie w pasie drzew oddzielających szkołę od działek przy ul. Kutrzeby jest świadectwem ich pragnień i aspiracji?

Puszki od piwa, butelki od wódki, opakowania od farmaceutyków, zdemolowane elementy urządzeń komunalnych, tampony, ale i marchewka ze szkolnej stołówki to niektóre ze znalezisk na tym przygnębiającym śmietnisku. To, że marchewka jest nietknięta, a tabletki i wódka skonsumowane, pokazuje, że jest jeszcze dużo do zrobienia w dziedzinie uświadamiania ludziom, co im służy, a co wręcz przeciwnie.

Pewną ciekawostką może być obecność tamponów higienicznych. Trochę poszukiwań w internecie i można postawić hipotezę, po co one mogą być. Nasączone różnymi chemikaliami tampony służą do wdychania narkotycznych oparów. Jest to bardzo groźne, bo chemikalia czynią spustoszenie w mózgu, co może skończyć się kalectwem (źródło). Niektóre źródła internetowe opowiadają też o namaczaniu tamponów w wódce i wkładaniu ich tam, gdzie słońce nie dochodzi. Ma to ponoć przyspieszyć upojenie alkoholowe, ale to mit, o czym tutaj. Niestety ludzie czerpią “wiedzę” z internetu i robią różne głupie rzeczy. Motyw jest przeważnie jeden. Ucieczka od rzeczywistości takiej, jaką ona jest i od konieczności ponoszenia odpowiedzialności za siebie i swoje życie. Jest to rezygnacja z wolności, która idzie w parze z odpowiedzialnością.

Spożywany na tym dzikim obozowisku farmaceutyk to cytyzyna. Takie opakowanie zostawili po sobie jej konsumenci. Działanie cytyzyny polega na pobudzaniu autonomicznego układu nerwowego w sposób zbliżony do nikotyny. Cytyzyna wiąże się selektywnie z tak zwanymi receptorami nikotynowymi w mózgu, z receptorem α4β2 łączy się z siłą 7 razy większą, niż nikotyna. Cytyzyna stymuluje wydzielanie dopaminy, dostarczając uczucia przyjemności porównywalnego z tym, które powodowane jest wypaleniem papierosa. Źródło

Zresztą paleta dostępnych, także bez recepty, farmaceutyków, które w silnych dawkach mogą wywołać efekty narkotyczne – jest w obecnych czasach szeroka.

Kto ma rozum niech wnioskuje, kto ma narzędzia niech działa, a każdy kto chce, może zobaczyć film dokumentujący ten stan.

MSz

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *