W Łubnicy pijany kierowca wjechał w ogrodzenie domu

Było niedzielne popołudnie, gdy w Łubnicy doszło do kolizji drogowej. Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie jednej z posesji.

Na szczęście nikt w tym miejscu nie przechodził. Uszkodzone zostały tylko i wyłącznie rzeczy materialne. Nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali rakoniewiccy policjanci. Sprawa zakończy się w Sądzie. Sprawca kolizji drogowej był w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

15 grudnia około 16:30 oficer dyżurny grodziskiej jednostki Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym. W Łubnicy (gmina Wielichowo) doszło do uszkodzenia płotu ogrodzeniowego na terenie jednej z posesji.

Z ustaleń rakoniewickich policjantów wynika, że 52-letni kierowca pojazdu osobowego marki Opel Meriva przez pewien czas jechał lewym pasem jezdni. W momencie kiedy zorientował się, że z naprzeciwka nadjeżdża inny pojazd, podjął manewr odbicia z powrotem na prawy pas. Mężczyzna nie opanował kierowanego przez siebie pojazdu i wjechał w płot ogrodzeniowy jednej z posesji.

Jak się okazało, kierowca opla, obywatel Ukrainy, miał prawie 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Cała sprawa znajdzie swój finał w Sądzie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *