W planach gminy remont z termomodernizacją ratusza w Wielichowie

Dziś w Wielichowie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej kadencji 2014-2018. Sesja, z racji kończącej się kadencji, miała charakter uroczysty.

Były podziękowania, podsumowania i życzenia. Oprócz tego radni podjęli uchwały o zmianach w budżecie i zmianach wieloletniej prognozy finansowej.

Jedną z uchwał była także zgoda na zaciągniecie pożyczki w systemie Jessica 2. Są to niskooprocentowane pożyczki celowe na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej. Wnioskowana przez gminę Wielichowo wysokość pożyczki to 560 tys. zł. Zasili ona remont z termomodernizacją wielichowskiego ratusza. Kwota, jaka gmina zamierza na to zadanie przeznaczyć to około 1,3 mln zł.

Pożyczka ta jest instrumentem finansowym dla działań 3.2 i 9.2 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wsparcia finansowego w formie preferencyjnych pożyczek na realizację przedsięwzięć z zakresu efektywności energetycznej i rewitalizacji obszarów problemowych w Wielkopolsce udziela podmiot wdrażający, którym jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24