Kolejna wystawa w Galerii Magiel w Wielichowie

W Galerii Magiel w Wielichowie odbył się dziś wernisaż wystawy prac Wojciecha Tężyckiego.

Na wystawie prezentowane są wybrane realizacje autora z zakresu ceramiki użytkowej, obiektu i instalacji dźwiękowej.

Indywidualnej wystawie prac  Wojciecha Tężyckiego, opiekuna Warsztatu Ceramicznego na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, towarzyszyć będą spotkania kuratorskie z dziećmi z Przedszkola Świat Bajek w Wielichowie, oraz z młodzieżą z Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Wielichowie.  W trakcie spotkań przybliżone zostaną aspekty związane z szeroko rozumianą ceramiką, instalacją dźwiękową w oparciu o zaprezentowane realizacje Wojciecha Tężyckiego.

Terminy spotkań kuratorskich:

5.04.2017 (środa),  – Przedszkole Świat Bajek Wielichowo /2 grupy/, 12.04.2017 (środa),  – Oddział Przedszkolny Zespół Szkół Wielichowo / 2 grupy/, 19.04.2017 (środa) – Zespół Szkół w Wielichowie /2 klasy /. Spotkania kuratorskie odbywają się w godzinach od 10:00 – 14:30

Wojciech Tężycki, ur. w 1967r. w Kołobrzegu.

W 1988r ukończył Uniwersytet Ludowy w Turnie (spec. ceramika, animator kultury). W latach 1995 -2001 studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu. W 2001r. obronił dyplom z rzeźby w pracowni prof. Wojciecha Kujawskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. W 2014 r. obronił tytuł doktora sztuki, tytuł pracy doktorskiej – “Ile wszystkiego w kawałku gliny” – promotor: prof. dr hab. Wiesław Koronowski prof. zw. UAP. Zajmuje się ceramiką użytkową, rzeźbą, instalacją dźwiękową, działaniami w przestrzeni publicznej i społecznej oraz edukacją artystyczną. Obecnie opiekun Warsztatu Ceramicznego na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Magiel Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie ul. Generała Karola Świerczewskiego 2a 64-050 Wielichowo

https://www.facebook.com/GaleriaMagiel/

 

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24