Wernisaż wystawy Igora Mikody pod tytułem Fallen

Można tę sztukę rozumieć lub nie rozumieć, może się ona podobać lub nie podobać, ale raczej nie można obok niej przejść obojętnie.

W Galerii Magiel w Wielichowie odbył się 29 10 2016 wernisaż wystawy Igora Mikody pod tytułem Fallen (Upadły).

Zorganizowaną przez Galerię Sztuki Współczesnej MAGIEL w Wielichowie oraz Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu wystawę będzie można zobaczyć do 19 listopada 2016 r.

Podczas wernisażu, po raz kolejny wielichowska galeria wypełniła się ludźmi. Prezentowane wybrane prace artysty z zakresu dyscyplin: rzeźby, rysunku i malarstwa spotkały się z żywym zainteresowaniem odbiorców.

Mówi kurator galerii dr Dawid Szafrański:

Igor Mikoda, urodził się 16 kwietnia 1982 roku w Lubartowie. W 1997 roku rozpoczął naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. W 2002 roku uzyskał dyplom plastyka snycerza.

W latach 2002-2008 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych, w pracowniach prof. Józefa Petruka, następnie prof. Wiesława Koronowskiego.

W roku 2008 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w zakresie rzeźby i rysunku w I Pracowni Rzeźby prof. Józefa Petruka i I Pracowni Rysunku prof. Jacka Strzeleckiego.

W 2013 roku uzyskał tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej – sztuki piękne. Pracuje na stanowisku adiunkta na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Zajmuje się rzeźbą, grafiką i projektowaniem. Jest autorem licznych wystaw indywidualnych, oraz zbiorowych.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24