“Wieczernik” wystawiony w Wielichowie

W atmosferę świąt Zmartwychwstania Pańskiego wprowadziła zgromadzonych w Wielki Czwartek w kościele farnym w Wielichowie, grupa teatralna Spinacz.

Młodzież z wolsztyńskiego liceum działająca pod kierunkiem ks. Marcina Budzińskiego wystawiła sztukę Ernesta Brylla pt. „Wieczernik”. Dramat ten nawiązuje do tradycji chrześcijańskich misteriów paschalnych.

Akcja sztuki dzieje się w wieczerniku, który po ukrzyżowaniu Chrystusa posłużył apostołom za schronienie.  Uczniowie spotkali się tam,  w tak trudnym dla nich okresie, aby między innymi dodać sobie otuchy. 

Z ust młodych aktorów wybrzmiewały treści akcentujące nadzieję, wiarę i miłość, czyli uniwersalne prawdy, których często współcześnie poszukujemy. Słowa dopełniała muzyka oraz wymowne oświetlenie.

W sztuce wystąpili:

– Natalia Wieczorek – Magdalena

– Jakub Konieczny – Tomasz

– Norbert Pietrzak – Piotr

– Jeremiasz Mielcarek – Jan

– Damian Piter – Jakub

– Michał Hordecki – Uczeń I

– Natalia Pachut – Uczeń II

– Jonasz Tepper – Nieznajomy

– Jonasz Markiewicz – Nikodem

Grupa Spinacz to jak mówi ks. Marcin, jej założyciel, pełni pasji i zaangażowania niebanalni młodzi ludzie, marzyciele, buntownicy, a przede wszystkim pragnący wyjść poza przeciętność. W swoim repertuarze mają takie sztuki jak: „Mord w katedrze” T.S. Eliota czy „Dzień gniewu” Romana Brandstaettera.

Sztukę „Wieczernik” mieli okazję zagrać także przed jej autorem.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24