W Wielichowie działa Stowarzyszenie Seniorów “Druga Młodość”

W środę 4 października 2017 r. w sali Centrum Kultury w Wielichowie odbyło się założycielskie zebranie stowarzyszenia seniorów gminy Wielichowo. W spotkaniu uczestniczyło około 70 osób.

18 października 2017 r. Stowarzyszenie Seniorów “Druga Młodość” zostało oficjalnie zarejestrowane. W skład zarządu weszli: Cicha Adela Maria -Prezes Zarządu, Stachecka Elżbieta -Sekretarz, Golińska Lidia -Skarbnik, Złotowska-Czekała Wiesława Krystyna-Wiceprezes Zarządu i Rosolski Jan-Wiceprezes Zarządu. Siedzibą stowarzyszenia jest Wielichowo ul. Pocztowa 16 (adres CK Wielichowo).

Spotkania integracyjne

27 października seniorzy po raz pierwszy jako grupa uczestniczyli w wydarzeniu kulturalnym. Był to występ Czesława Jakubca w Wilkowie Polskim. 9 stycznia w Centrum Kultury w Wielichowie seniorzy mieli spotkanie kolędowe. 29 stycznia stowarzyszenie zaprosiło na Dzień Babci, Dziadka i Seniora do Restauracji MDS.

Kursy komputerowe dla seniorów

We wrześniu 2017 rozpoczęły się zajęcia komputerowe dla seniorów. W Wielichowie w kursach komputerowych uczestniczyło 39 osób. Zajęcia trwały do 13 grudnia 2017r

10 stycznia stowarzyszenie poinformowało o możliwości skorzystania z bezpłatnych kursów komputerowych dla seniorów dotyczących korzystania z sieci. Początek kursu wyznaczono na drugą połowę stycznia.

Burmistrz Honorata Kozłowska wyraziła wdzięczność wobec Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej za pomoc w organizacji kursów komputerowych dla seniorów ze Stowarzyszenia “Druga Młodość”.
Europoseł zamieściła te podziękowania na swoim facebookowym profilu 11 stycznia.

Działania seniorów można śledzić na Facebooku:

https://www.facebook.com/organizacjadm/

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24