W Wielichowie powitano nową komendant

Nowa komendant grodziskiej policji, komendant komisariatu w Rakoniewicach i naczelnik wydziału prewencji z Grodziska byli gośćmi ostatniej sesji Rady Miejskiej Wielichowie.

Spotkanie stało się okazją do wymiany informacji na temat funkcjonowania służb policyjnych w wymiarze lokalnym. Panią Romę Figaszewską, nową  komendant KPP w Grodzisku Wielkopolskim, przywitano w Wielichowie kwiatami.

Niżej prezentujemy zapis wypowiedzi policjantów goszczących na sesji. Dowiemy się z niego m. in. o rozpoczętym procesie przywracania rewiru dzielnicowych w Wielichowie. Od pierwszego grudnia w Wielichowie ma być dwóch dzielnicowych. Będą nimi Mariusz Lepa, który pracuje tutaj obecnie i Żaneta Bajer, która ma dołączyć z Grodziska. Policjanci będą rozpoczynać służbę w Rakoniewicach, po czym będą przyjeżdżać do Wielichowa, aby być w zasięgu potrzeb mieszkańców. Kontakt z dzielnicowymi – również za pośrednictwem smartfona – wystarczy ściągnąć aplikację “Moja komenda”.

Z wypowiedzi dowiadujemy się również o skali zarejestrowanych przypadków przemocy w rodzinie na terenie gminy, problemie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, a także policyjnych działaniach prewencyjnych.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24