Wielichowo -tutaj książka ma wielu przyjaciół

Rozmaite sposoby promocji czytelnictwa są jednym z wielu pól działania, na którym angażuje się szkoła w Wielichowie. Dnia 10.06.2016 r. o godz. 10.00 uczniowie i kadra szkoły przystapili do bicia rekordu czytelniczego. W akcji pt. “Łączy nas książka” wzięli udział uczniowie, którzy otoczyli szkołę żywym łańcuchem z książkami w dłoniach.

Kilkanaście dni wcześniej na wielichowskim rynku kolejny raz odbyła się akcja uwalniania książek. Uczennice z Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego, działającego w Szkole Podstawowej w Wielichowie, razem z opiekunkami wzięły udział w miejskiej akcji „Uwalniania Książek”. Stoisko z książkami znajdowało się, podobnie jak w ubiegłym roku, na rynku.

Wszyscy chętni mieszkańcy gminy mogli tego dnia przynieść książkę, którą chcieli podzielić się z innymi lub zabrać do domu dowolną z wystawionych pozycji. Jak podkreśla ogólnopolski koordynator przedsięwzięcia pani Jolanta Niwińska, działania tego rodzaju mają na celu popularyzowanie czytelnictwa nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych.

„ Wierzymy, że książka odgrywa jedną z ważniejszych ról w rozwoju ludzkości. Dlatego też zachęcamy do dzielenia się dobrem, które posiadamy, gdyż nie samo posiadanie daje wewnętrzne spełnienie, a właśnie dzielnie się…”

Wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję bookcrossingu, serdecznie dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24