Wielichowo: pierwszy wspólny opłatek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej po reaktywacji

W Wielichowie za sprawą druhów OSP Adama Szczepaniaka i Dawida Szafrańskiego reaktywowano Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

Ostatnio działała około 20 lat temu. Przez długi czas tylko pojedyncze osoby były zainteresowane tego rodzaju działalnością. Teraz się to zmieniło i możemy cieszyć się z nowo powstałej drużyny.

Jest to reaktywacja drużyny. Zarząd OSP będzie starał się wspierać w pozyskiwaniu środków dla młodych adeptów OSP. Jednym z głównych celów jest też aktywizacja dzieci i młodzieży, wsparcie w wychowaniu i działaniu w społeczeństwie, organizacja działań w obszarze sportu i kultury jak również historii i tradycji OSP.

-wyjaśnia dh Dawid Szafrański

W ostatni piątek odbyła się trzecia zbiórka dziewczynek i chłopców z MDP. Była wyjątkowa, bo przedświąteczna. Młodzi ludzie i opiekunowie podzielili się opłatkiem i złożyli na wzajem życzenia.

Młodzież otrzymała już nowe mundury koszarowe i naszywki z emblematem. Mundury zostały zakupione dzięki środkom z rządowego programu dla OSP.

Podczas piątkowego spotkania druhowie przedstawili koncepcję działalności, w której znalazły się takie propozycje, jak zajęcia w terenie uczące sposobu postępowania w przypadku poszukiwania osób zaginionych, szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, przygotowanie do zawodów itd.

Chcemy, aby młodzi druhowie z MDP zachęcali swoich kolegów, opowiadali jak u nas jest fajnie, jakie atrakcje na nich czekają. Chcemy też organizować różne wyjazdy, konkursy, ćwiczenia przed zawodami pożarniczymi.

-powiedział nam dh Adam Szczepaniak

Wszystkich chętnych zapraszamy do MDP.

CZYTAJ DALEJ: