Wielichowo: samochód rozbił ogrodzenie posesji i wjechał do ogrodu

3 czerwca ok. godz. 13.30 w Wielichowie przy ul. Rakoniewickiej doszło do niebezpiecznego wypadku.

Wg prawdopodobnej wersji zdarzeń kierujący pojazdem marki Hyundai, jadący z nadmierną prędkością drogą wojewódzką z kierunku Rakoniewic, nie zapanował nad samochodem w wyniku czego przeciął pobocze, ścieżkę rowerową i uderzył w dużą siłą w ogrodzenie posesji prywatnej, przebił je i zatrzymał się na drzewie, powodując straty w mieniu. Kierowca, z połamanymi nogami i z podejrzeniem urazów miednicy, został helikopterem przetransportowany do szpitala.

Można powiedzieć, że w całej tej sytuacji i tak było dużo szczęścia. Na ścieżce rowerowej nikogo nie było, nikogo nie było także na drodze rozpędzonego samochodu, a i sam kierowca mógł nawet zakończyć swój żywot w wyniku tego wypadku.

O przebiegu zdarzenia informuje grodziska KP PSP:

3 czerwca br. o godzinie 13 40 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie z którego wynikało, że samochód osobowy uderzył w płot w miejscowości Wielichowo.

Jako pierwsze  na miejsce przybyły stacjonujące w miejscowości załogi: OSP Wielichowo, zespół ratownictwa medycznego P. Po chwili na miejsce dotarły dwa zastępy z jednostki ratowniczo – gaśniczej z Grodziska Wlkp.

Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem osobowym, „bez wnikania w szczegóły”  zjechał  z drogi. Następnie pojazd po przejechaniu kilkudziesięciu metrów polem uprawnym przebił się przez  murowane ogrodzenie i dalej uderzył w drzewo.

W dość poważnie uszkodzonym samochodzie osobowym pozostał kierujący. Konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Następnie poszkodowany został wydobyty z pojazdu. W dalszej kolejności ratownicy medyczni zespołu ratownictwa medycznego wspomagani przez strażaków wykonywali czynności ratownicze u poszkodowanego. Z uwagi na stan zdrowia młody mężczyzna został przetransportowany przez lotnicze pogotowie ratunkowe do placówki medycznej w Poznaniu.

Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz pomagali w kierowaniu ruchem na drodze do czasu zakończenia czynności przez policję.

Mieszkańcom posesji z pewnością jeszcze na długo po odbudowaniu ogrodzenia i doprowadzeniu do porządku zniszczonego ogrodu pozostanie w pamięci to poniedziałkowe popołudnie.   

Opracowanie/zdjęcia: mł. bryg. Marcin Nowak – KP PSP w Grodzisku Wlkp. 

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24