Wielichowscy koszykarze mistrzami województwa

W środę 25 maja w Wielichowie odbył się turniej finałowy ligi mini kosza, który miał wyłonić mistrza województwa w sezonie 2015/2016. Do Wielichowa przyjechały zespoły z Gniezna i Kościana, które także awansowały do finału.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z MKK Gniezno. Mecz początkowo był zacięty ale z upływem czasu osiągnęliśmy przewagę, którą systematycznie powiększaliśmy. Po połowie meczu zegar pokazywał wynik 40-18 na naszą korzyść. Kolejne kwarty też wygraliśmy, choć już nie z taką przewagą. Mecz ostatecznie skończył się wynikiem 73-41 dla nas. ZS Wielichowo – MKK Gniezno 73 – 41.

Następny mecz rozegrały między sobą zespoły z Kościana i Gniezna. Rywalizację tę wygrali zawodnicy MKK Gniezno.
MKK Gniezno – UKS Jedynka Kościan 55 – 37.

W ostatnim meczu turnieju zagraliśmy z zespołem z Kościana. Przebieg spotkania był bardzo podobny do meczu z Gnieznem. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 72 – 40 .
Dwa zwycięstwa w turnieju zapewniły nam pierwsze miejsce i tytuł mistrza wielkopolski w wojewódzkiej lidze mini kosza w sezonie 2015/2016. Cieszymy się z tego sukcesu.

1 miejsce ZS Wielichowo
2 miejsce MKK Gniezno
3 miejsce UKS Jedynka Kościan

Skład zespołu: Igor Girus, Adam Banach, Jędrzej Smolarek, Jakub Rosolski, Jakub Bereszyński, Adam Szymanuszka, Kamil Zarabski, Cyprian Zarabski, Oskar Szydlik, Tobiasz Trawa, Oskar Klecha, Dariusz Koterwa, Kacper Skotnicki, Maciej Szubert, Piotr Glinka.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24