Wielichowskie derby w rakoniewickiej lidze halowej

Podczas ostatniej rozegranej, szóstej kolejki Rakoniewickiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej zmierzyły się z sobą wielichowskie drużyny występujące w tegorocznej edycji.

W ostatnim niedzielnym meczu na parkiecie zameldowały się, FAN CLUB BARCA oraz TREFNY KICKER. FAN CLUB BARCA to „weteran” rakoniewickich rozgrywek, natomiast TREFNY KICKER to debiutant w tegorocznych rozgrywkach.

W dotychczas rozegranych pięciu kolejkach wyżej notowani byli zawodnicy Trefnego zajmując wysokie 4. miejsce, natomiast Barca z trzema punktami zajmowała miejsce dziewiąte. Sam fakt rywalizacji pomiędzy drużynami z Wielichowa zapowiadał zacięty mecz.

Bardzo szybko wynik spotkania otworzyli Trefni, gdy po bramce Marcina Frąckowiaka w pierwszej minucie meczu wyszli na prowadzenie. Trzy minuty później mogło być już 2:0, ale w sytuacji sam na sam Krzysztofa Wieczorka lepszy okazał się bramkarz Barcy Mariusz Dryka. Co się odwlecze, to w piątej minucie wykorzystał Paweł Gajewski, dając prowadzenie Trefnym 2:0. Barca mogła zmniejszyć prowadzenie Trefnych w 12 minucie, gdy po 5 faulach sędzia wskazał na rzut karny dla Barcy, ale Tomasz Dryka nie wykorzystał sytuacji mogącej zmniejszyć prowadzenie przeciwników. Ostatnia minuta meczu to popis Trefnych, którzy w strzałach Przemka Horłozy w 14:30 i 14:47 na przerwę schodzili prowadząc 4:0. Trefny Kicker pierwszą połowę grał mądrze długo rozgrywając piłkę, natomiast Barca próbując grać na osamotnionego z przodu Tomasza Drykę nie stwarzała sytuacji.

Druga połowa i w 4 minucie Krzysztof Wieczorek podwyższa na 5:0. Wiadomo było, że o korzystny rezultat dla Barcy będzie trudno, a kolejne akcje Trefnych, którzy „poczuli krew” zapowiadały następne  bramki, na które nie trzeba było długo czekać. W 6 minucie po trójkowej kontrze i strzale Adama Hofmana jest 6:0. Dwie minuty później podanie Jacka Jędrzejczaka wykorzystuje Przemysław Koźlik na 7:0, w kolejnej akcji Przemek Koźlik zagrał do Jacka Jędrzejczaka, a ten zdobył bramkę na 8:0. Trefni grają jak z nut, a w drużynie Barcy zastanawia zmiana w bramce, gdzie dobrze grającego w poprzednich spotkaniach Dominika Drykę zastąpił Mariusz Dryka. Przemysław Koźlik był autorem kolejnego trafienia w 10 minucie na 9:0. Dziewiąte trafienie Trefnych nie oznaczało spoczęcia na laurach, wręcz przeciwnie, chęć zdobycia kolejnych bramek była bardzo widoczna, co przyniosło zamierzone efekty w 12 minucie po trafieniu Konrada Grygla. Na 30 sekund przed końcową syreną trafił ponownie Adam Hofman, tym samym zdobywając jedenastą bramkę. Wynik 11:0 dla Trefnego Kickera.

Skład FAN CLUB BARCA:

Dominik Dryka, Krzysztof Ciesielski, Oskar Obiegała, Mariusz Dryka, Marek Śledź, Patryk Kmiecik, Łukasz Śledź, Norbert Poniży, Tomasz Dryka.

Skład TREFNY KICKER:

Konrad Frąckowiak, Przemysław Koźlik, Sebastian Kąkolewski, Przemysław Horłoza, Paweł Gajewski, Jarosław Horłoza, Michał Radny, Jacek Jędrzejczak, Konrad Grygiel, Krzysztof Wieczorek, Marcin Frąckowiak, Adam Hofman.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *