Wilkowo Polskie: “Rzadko kto może się pochwalić takim boiskiem”

Niekoszenie trawy, zalewanie boiska, wpuszczanie kóz – to, jak się wyraziła burmistrz Honorata Kozłowska, tematyka “mało sympatycznych wpisów na Facebooku” na temat boiska w Wilkowie Polskim.

Okazało się, że sposób nawadniania boiska był całkiem dowolny. Każdy sobie włączał, wyłączał, jak chciał – tłumaczyła burmistrz na sesji Rady Miejskiej.

Burmistrz spotkała się wykonawcą instalacji nawadniającej. Okazało się, że została ona całkowicie rozregulowana. Burmistrz wspomniała także, że w Wilkowie Polskim doszło do incydentu. Osoby postronne otrzymały dostęp do urządzeń sterujących oświetleniem i nawadnianiem. Przyjechał wykonawca, poustawiał wszystko jak należy, przekazał wskazówki na temat sposobu eksploatacji boiska i problem ze stojącą wodą się skończył – wyjaśniała burmistrz, która zdementowała także plotki o nieskoszonej trawie.

Koszeniem zajmuje się szkoła, pomaga sołtys, który osobiście jedzie i kosi traktorkiem, gmina kupuje paliwo i jest to utrzymywane w dobrym stanie – podkreślała Honorata Kozłowska.

“Rzadko kto może się pochwalić takim boiskiem” – skwitowała

Burmistrz odniosła się jeszcze do kwestii śmieci na boisku. Okazało się, że jak doszło do wysprzątania, większość śmieci to były butelki po piwie, chociaż miejsce to jest objęte zakazem spożywania alkoholu. Teren ten jest monitorowany-zaznaczyła burmistrz.

Dokładny zapis wypowiedzi na ten temat w nagraniu z sesji, od 16. minuty:

http://wielichowo.biuletyn.net/media/X%20Sesja%20VIII%20Kadencji%20Rady%20Miejskiej%20Wielichowa.mp4.mp4.mp4

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24