Wystawa “Fundament wartości 2” Dawid Szafrański _Grażyna Szymała – Wołyńska

Fundacja RAMUS ARTIS, Centrum Kultury w Wielichowie, Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie zapraszają na wystawę “Fundament wartości 2”,  której wernisaż odbędzie się 13 grudnia /środa/  2017 r., o godz. 13.00 w Centrum Kultury – Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Wielichowie /sala wystawiennicza/.

Na wystawie zostaną zaprezentowane wybrane realizacje rzeźbiarskie oraz wielkoformatowe zdjęcia realizacji plenerowych  Grażyny Szymała-Wołyńskiej i Dawida Szafrańskiego powstałe w latach 2014 -2017 podczas RAMUS ARTIS Festival, jak również prace nawiązujące do tematu tegorocznej edycji  festiwalu – X Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2017  – “Dom”. Część ekspozycji prezentowana będzie w Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej.

Grażyna Szymała-Wołyńska ukończyła  Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu w 1984 roku, obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Zajmuje się rzeźbą w drewnie, brązie, kamieniu, szkle, wikliną, ceramiką oraz medalierstwem i batikiem.
Uczestniczka plenerów rzeźbiarskich i sympozjów ceramicznych. Wystawiała swoje prace w kraju oraz za granicą. Od kilku lat prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wielokrotnie opiniowała prace dzieci uzdolnionych plastycznie w programie Bank Dziecięcych Uśmiechów – BZ WBK.

Zainicjowała cykl Międzynarodowych Plenerów Rzeźbiarskich Puszcza Zielonka. W 2011 roku otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

Dawid Szafrański, ur. 1980 w Gorzowie Wielkopolskim.
Studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w latach 2001 – 2006. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych, obecnie pracuje jako Adiunkt  w 7 Pracowni Rzeźby na Wydziale Rzeźby  i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu /kierownik pracowni prof. Jacek Jagielski /. Realizuje prace i działania, które obejmują obszar społeczno-socjologiczny oraz problematykę współczesnych mediów. Zajmuje się rzeźbą, instalacją i video art. Kurator i aranżer wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, organizator plenerów, warsztatów, członek Brygady Pigmaliona, Komisarz Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego /2015, 2017/.  Laureat Medalu Młodego Pozytywisty –  2012.
Założyciel i kurator Galerii Sztuki Współczesnej  – Magiel w Wielichowie –   2016.
Obecnie mieszka i pracuje w Wielichowie i Poznaniu.

“Fundament wartości 2”

Dawid Szafrański _Grażyna Szymała –  Wołyńska

Termin: wernisaż 13 grudnia /środa/  2017 r., godz. 13.00.

Miejsce: Centrum Kultury w Wielichowie,

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Wielichowie /sala wystawiennicza/

  1. Pocztowa 16, 64-050 Wielichowo,

Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej

  1. Farna 2a, 64-050 Wielichowo

Czas trwania wystawy: 13 grudnia 2017 – 16 stycznia 2018

Patronat  – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Patronat honorowy  – Burmistrz Wielichowa – Honorata Kozłowska, Gminna Spółdzielnia “Samopomoc chłopska” Wielichowo

Organizator  – Fundacja RAMUS ARTIS, Centrum Kultury Wielichowo, Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24