Z wizytą w grodziskim ratuszu

W poniedziałek, 8 kwietnia, przedstawiciele grupy projektowej ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Wielichowie odwiedzili Urząd Miejski w Grodzisku, gdzie spotkali się z burmistrzem miasta, Piotrem Hojanem.

Wizyta w grodziskim ratuszu związana była z realizowanym przez młodzież programem Szkoła Dziedzictwa, podczas którego przybliżają w lokalnym środowisku postać Wandy z Wężyków Niegolewskiej. Kobiety, która miała znaczący wpływ w procesie odzyskiwania niepodległości i budowania wolności.  Uczniowie, nawiązując kontakt z urzędami miejskimi w naszym powiecie, dowiedzieli się, że tylko 3 ulice noszą kobiece nazwy (patrz: https://pgo24.pl/gdzie-te-kobiety/). Podczas dzisiejszego spotkania, na ręce burmistrza Piotra Hojana, przekazali informację o Wandzie Niegolewskiej i jej zasługach dla naszej okolicy oraz podjęli rozmowę na temat nadania w przyszłości jakiejś ulicy bądź skwerowi imienia Wandy Niegolewskiej.

Burmistrz Piotr Hojan wysłuchał uczniów i odniósł się do sprawy pozytywnie.  W imieniu grupy projektowej serdecznie dziękuję za poświęcony czas i miłe przyjęcie –Joanna Wróbel-Szała

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24