Złoty medal dla Wielichowa

Zawodnicy Szkoły Podstawowej w Wielichowie zdobyli złoto Wielkopolskiej Olimpiady Młodzieży Turniej Orlika 2018 w Koszykówce 3 x 3.

Pokonali ponad 200 szkół z całej Wielkopolski. Swój marsz po sukces zaczęli na początku maja w Kościanie, gdzie wygrali turniej powiatowy. W kolejnym turnieju rejonowym w Poznaniu znów okazali się najlepsi pewnie awansując do finałów.

Finały odbyły się w miniony weekend przy stadionie Enea w Poznaniu. Głównym organizatorem imprezy był Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. Głównym sponsorem Lech Poznań SA.

Rozgrywki grupowe nasz zespół zaczął fatalnie przegrywając 6-5 z zespołem z Gostynia. W kolejnych meczach pokonujemy wysoko Grodzisk Wlkp. 14-5 i Wieleń 8-2. Do fazy pucharowej awansujemy z drugiego miejsca. W ćwierćfinale spotykamy się z głównym faworytem do medalu czyli zespołem z Ostrowa Wlkp. Rozgrywamy bardzo dobry mecz, zespół gra dobrze w obronie i skutecznie w ataku. Dzięki temu wygrywamy 9-7 i awansujemy do półfinału. Tu los kojarzy nas z zespołem z Kościana z którym wygrywamy 7-5 jednocześnie meldujemy się w finale. Ostatni mecz rozgrywamy z dobrze nam znanym zespołem z Opalenicy. Kończymy zwycięstwem 7-5. Ten olbrzymi sukces jest owocem ciężkiej sześcioletniej pracy naszych uczniów. Zespół występował w następującym składzie: Wojciech Ruta, Kamil Trawa, Mateusz Brembor, Szymon Skrzypczak i Dawid Nyczka.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24