Zostanie wyremontowany odcinek ul. Działkowej

Jedną z drogowych ciekawostek minionych dziesięcioleci była ul. Kasztanowa (Wielichowo-Wieś). To odcinek drogi asfaltowej biorący swój początek na skrzyżowaniu z drogą brukową o kiepskiej nawierzchni.

Jej “oryginalność” polega na tym, że aby dojechać do w miarę dobrej drogi, najpierw trzeba pokonać przynajmniej dwustumetrowy odcinek dziur. Asfalt na Kasztanowej kończy się tak samo nagle, jak się zaczął, po ok. 600 metrach. 


Najkrótszą drogą łączącą ul. Kasztanową z inną droga asfaltową jest fragment Działkowej biegnący od Kasztanowej do drogi wojewódzkiej nr 305. I właśnie ten fragment niebawem będzie wyremontowany.

Po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przez Gminę Wielichowo przetargu na „Przebudowę odcinka drogi ul. Działkowej w m. Wielichowo-Wieś – od ul. Ziemińskiej do ul. Kasztanowej”, firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S. A. zbuduje ten liczący około dwustu metrów odcinek.

Cena tej inwestycji ostatecznie okazała się wyższa od wstępnych założeń gminy i wyniesie 387.155,34. O wyborze oferty Gmina Wielichowo poinformowała w komunikacie 19 października 2017 r.

Ten krótki odcinek ma także znaczenie z innego powodu, a mianowicie prowadzi do PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie można dostarczać odpady selektywnie zbierane (papier, szkło, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe), odpady zielone (trawa, liście, drobne gałęzie), przeterminowane leki, chemikalia (detergenty, rozpuszczalniki, farby, tusze, kleje, środki ochrony roślin), zużyte baterie, akumulatory, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z prowadzenia drobnych prac remontowych nie wymagających pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót do starosty (niezanieczyszczone odpady betonowe oraz gruz betonowy i ceglany) [100 kg jednorazowo od mieszkańca], zużyte opony (wyłącznie od rowerów, wózków,  motorowerów i motocykli oraz pojazdów o masie całkowitej do 3,5 tony, które nie są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej) [4 sztuki rocznie od mieszkańca].

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24